Skip to content

Koduaia hooldus

Koduaed on kõige ilusam koht. See pakub meelerahu ning võimalust nautida ilusat vaatepilti. Kuid selleks, et aed püsiks pidevalt kaunis ning värske on vaja aia eest hoolitseda. Siin saame meie appi tulla.

Pakume koduaia hoolduse võimalust, kus hoovi välimus säilib täpselt sellisena nagu teile meeldib. Selleks on meil erinevad teenused alates niitmisest, kuni rohimiseni välja.

koduaia hooldus

Muru niitmine on kõige tavalisem tegevus suveperioodil. Tavaliselt igal nädalal või kahe nädala tagant oleks niitmine vajalik.

Kui oled muruhoolduse pikemaks ajaks unarusse jätnud, rohi on pea põlvede kõrgune ning ei tahaks ise kogu enda puhkuset niitmisele kulutada,  siis ära pelga kedagi appi kutsuda. Meil on selle jaoks olemas vajalikud vahendid ning meeskond, kes lahendavad sellised olukorrad kiiresti.

Pole vahet, kui suur aed ka ei oleks, meie teeme töö kiirelt ja kvaliteetselt.

muru niitmine

Muru õhutamine on muru hoolduses üks tähtsamaid tegevusi. See on justkui puntras juuste kammimine. Samas on see tegevus vähetuntud. Muru õhutamise jaoks kasutatakse spetsiaalselt piikidega masinat, mis eemaldab sammalt ning vana muru. Selle tulemusena muutub muru õhulisemaks, tänu millele pääseb pinnasesse rohkem vett ning hapnikku. 

Soovituslik oleks teostada muru õhutust kaks korda hooaja jooksul,  kevadel ning suve lõpus. 

Peale masinaga õhutust tuleb kogu ala üle riisuda, kokku riisutud sammalt ja muru võib tihtilugu tulla mitme prügikoti jagu. Peale riisumist on soovitav lisada murule muruväetist, aga sellega ei tohiks kindlasti üle pingutada. Kogu selle protsessi tulemuseks on elujõuline ning kena muru.

muru õhutamine

Umbrohu eemaldamist ning rohimist tuleb palju ette. Eriti kui koduhoovi kaunistavad erinevad taimeliigid ning peenrad. Olenevalt taimeliikide rohkusest ning lillepeenarde suurusest tuleb tegeleda ka vajalike iluprotsetuuridega.

Koduaia hoolduse juures on umbrohu eemaldamine ning rohimine olulise tähtsusega, kuna need paljunevad kiiresti. Kui ei taha ise seljale koormust anda ning tegeleda umbrohuga, siis pole probleemi ning aitame meeleldi välja.  

Koduaia hooldus- rohimine

Alati ei lahenda kõik muruga seotud probleemid tavaline niiduk, kuna sellega  ei saa igale poole ligi ning vahest on lihtsalt muru kasvanud heinaks. Õnneks on olemas trimmerdamine.  Seda niitmisstiili on ideaalne kasutada pikema rohu korral, teeäärte ning ka lillepeenrade ja majaäärte tegemisel. Lihtne, mobiilne ning kiire töö.

Kui soovid abi trimmerdamisega, siis tuleme ning aitame vastavalt sellele, mis on soov. Saame tulla suurema meeskonnaga ning trimmerdada ka suuremad maa-alad kiiresti.

trimmerdamine

Põõsaste ning viljapuude lõikamine on traditsioon, mida iga kevad kindlasti teha tuleks. Selle eesmärgiks on eemaldada vanad ja elupäevi näinud oksad, et anda ruumi noortele jõulistele okstele. Seda võib nimetada ka noorendamiseks, sest põõsas näeb palju elujõulisem kohe välja. 

Viljapuude lõikust tuleks teha varakevadel ning luuviljaliste puhul sügisel. Lõikus on vajalik, et harvendada ülekasvanud puud, et tuleks parem viljasaak ja puu oleks pikaealisem. Kui ei ole päris kindel, kuidas lõikus käima peaks, siis ära muretse. Aitame sind hädast välja. 

põõsaste ja viljapuude lõikamine

Koduaia hooldus on midagi mida peab tegema järiepidevalt. Kui omada maakodu või suuremat maa ala ning tahad, et hoov näeks välja nii endale kui kõrvalistele pilkudele ilus, siis hooldusest pääsu pole. 

Koduaia hooldus ei tähenda seda, et alates kevadest kuni sügiseni peab iga päev minema välja muru niitma, väetama, tegema õhutamist, rohimist… Õnneks nii tihedalt seda tegema ei pea ning saab ka veidi puhata. Kuigi kodu aiaga tegelemine võib võtta päris palju aega.

See kui palju aega kodu aiaga tegelemine nõuab oleneb aia suurusest. Mida rohkem on  lillepeenraid, hekke ning muid kaunistavaid objekte, siis seda rohkem aega kogu protsess võtab. Lisaks, kui eeldada head tulemust on vaja teada, mismoodi hooldust tegema peaks. 

Kui soovid nõu saada või jääb endal tehnikast puudu, siis saame sind sellega seoses aidata. Meil on olemas kõik vajalikud masinad ja vahendid, mis muudavad hoolduse lihtsaks.

Lisaks teinekord tahaks lihtsalt olla ja nautida päeva, ilma et peaks tundma kohustust hooviga tegeleda. Kui soovid ise puhata ning mitte kulutada enda aega ja energiat aia tegemistele, siis selle jaoks ongi ideaalne võimalus jätta see töö professionaalidele, kes teevad hoovi täpselt selliseks nagu soovite. Teie saate nautida muid tegevusi ning meie muretseme hoovi eest.

koduaia hooldus