Skip to content

Istutustööd

Selleks, et lisada enda aiale juurde erinevaid taimeliike, siis esimeste sammudena tuleb teha vajalikud haljastustööd. Seda eesmärgil, et saaks hakata istutama vastaval maitse ja elamuse järgi isitkuid. Haljastus anna kodule värvust ning silmapaistvust. 

Istutamine seejuures võib olla üks kõige meeldivamaid tegevusi mida teha. Kuid selleks, et istutustööde tulemus oleks vastavalt soovidele, siis saame sind abistada erinevate töödega. 

istutustööd

Korrektselt ning hästi istutatud taimest kasvab suur ja elujõuline puu. Puu istutamisel tuleb rõhk panna parimate  kasvutingimuste loomisele. Vali koht, kus taimele on piisavalt ruumi kasvamiseks ning piisav päiksevalguse kättesaadavus.

Istutustööd saavad alguse juurest. Istutusauk tuleb kaevata kaks korda laiemalt kui on seda juurepall. Seda mulda, mis välja kaevatakse kasutatakse ka augu kinni panemisel. 

Puud tuleb istutada piisavalt sügavale, et juurepall ei oleks maa peal. Jalgadega tuleb muld tihendada, veenduda, et puu on otse ning siis seda kasta. Puudel on kasvamiseks vaja vett.

istutustööd

Põõsad lisavad kodusele tasutale rohelise ja looduslähedase tausta. Põõsa sorte on palju erinevaid ning selle valimine oleneb täiesti maitse ning stiili eelistustest. Kui hakata istutama, siis oluline on valida sobilik kasvukoht.

Enamus põõsaliikide meelsaim kasvukoht on poolvarjus, mitte põletava päikese käes. Kui koht on valitud, siis tuleb kaevata veidi suurem auk kui on seda juured. Auku võib lisada ka mineraalväetist. Istikuauk tuleb korralikult veega üle kasta ning siis tuleb tuleb asetada istik enda kohale.  

Istutustööde lõppedes võib põõsaste vahed täita multšiga. Tänu sellele muutub hilisem hooldus märksa lihtsamaks.

istutustööd

Heki istutamine on kunstiline tegevus, kus saab enda aiale anda viimase lihvi. See milliseks hekk kujuneb oleneb taimede liikidest ning heki omapärast. Heki tarvis kulub palju erinevaid istikuid.

Heki istutamise vahe oleneb heki kõrgusest ja suurusest. Mida suurem hekk seda suurem taimede vahe. Kui istikute panna hõredamalt, siis kaevatakse auk. Auku asetatakse istik ning see pannakse kinni uue augu kaevamisel tekkinud mullast. 

Selleks, et hekk oleks ühtlane ja sirge tõmmatakse pikk nöör, mille järgi istikud asetatakse maasse. Peale seda on oluline heki hooldus. Vastavalt soovile modelleeritakse heki kuju.

istutustööd

Püsililled lisavad aiale dekoratiivsust, imelist aroomi ning värvust . Sellega saab tuua veidi rohkem eksootilisust enda aeda. Nende suuruste vahemikud algavad maapinnalähedaste taimedega ning lõppedes suurte hiiglastega.

Istutustööd algavad sobiva asukoha leidmisega. Peale seda tuleb umbrohu rohimine ning selle eemaldamisega. Enne kui alustada istutamisega tuleb pinnas korralikult ettevalmistada ja ära planeerida.

Oluline on teada, et kevadel õitsevaid taimed istutatakse sügisel ja suve lõpul õitsevad istutatakse kevadel. Enne istutamist tuleb taimed korralikult ära kasta. Lisada väetist ning kui ei soovi hooldusega vaeva näha, siis tuleb pinnas multšida.

istutustööd