Skip to content

Püsilillede istutamine

Püsililled on kui äratuskell, mis annab teada kevadest. Selleks, et püsilillepeenar oleks just selliste värvide ja liikidega nagu soovite, siis on vajalik õige istutamine ja hooldus. 

Meie aitame sul istutamisega taimed just selliselt, et lõpptulemus oleks ootuspärane. Lisaks pakume võimalusi vajalikeks hooldustöödeks.

püsilillede istutamine

Püsilillede puhul on tegu mitmeaastaste taimedega. Püsilillede valik on äärmiselt mitmekesine ja suur ning variante on palju, pisikestest maapinnalähedastest taimedest, kuni hiiglasteni välja.

Selleks, et teha endale meelepärane peenar tuleb kindlaks teha eelistatus taimede osas.

Parim aeg lillede istutamiseks on kevad või sügis.

püsilillede istutamine

Püsilillede puhul on tegu mitmeaastaste taimedega. Variante on palju, pisikestest maapinnalähedastest taimedest, kuni hiiglasteni välja. Parim aeg istutamiseks on kevad või sügis.

Ettevalmistusi tehes tuleb alustada kasvukoha valmisega. Suuremalt jaolt on nende taimede puhul eelistatud päikesepaisteline ja rammusa mullaga kasvukoht. Kui istik asetada toitainetevaesel pinnasel, siis võib taime kasv jääda kehvemaks ning samuti varjulises kohas kipub õitsemine jääma väheseks.

Peale asukoha leidmist tuleb planeerida ala ning eemalda peenralt igasugune umbrohi ja praht. Järgmisena tuleb valida välja sobivad istutus kohad taimedele, et peenar näeks välja just selline nagu on soov.

püsilillede istutamine

Püsilillede istutamine algab istikule auk kaevates. Istutusauk tuleb kaevata labida laba sügavuseks.  Vajadusel tuleb lisadal rammust mulda. Järgnevaks tuleb istik asetada mulda ning vajutada muld taime ümbert kinni.

püsilillede istutamine

Iga-aastane hooldus algab kevadeti, siis kui muld on tahenenud. Hoolduse saab muuta lihtsaks, kui püslillede istutamine toimus umbrohtust puhastatud mulda. Kuigi suve jooksul tuleb vajadusel peenraid ikkagi rohida. 

Väetades piisab ka sellest, kui kevadel esimesed hooldamised teha ning siis lisada komposti või kõdusõnnikut. 

Sügiseti kui peenral on palju taimejäätmeid, siis, teeb igasugune puhastamine teeb kevadise koristustöö märksa lihtsamaks.

püsilillede istutamine

Suured ja võimsad püsililled võivad tuule või vihma käes lamanduda. Selleks, et seda ei juhtuks tuleb vajadusel taimi toestada. Kasutus variantideks võib võtta ka aianduskeskustes müüdavaid põõsatugesid. 

püsilillede istutamine