Skip to content

Põõsaste istutamine

Põõsad vajavad kasvamiseks kvaliteetset ning korrektset eeltööd, istutamist ning ka hooldust.

Meie oskame sind selles osas aidata. Eesmärgil, et saavutaksid just sellise tulemuse mida soovid.

Selleks teeme vajaliku eeltööd ning istutame põõsad nii, et lõpptulemus oleks selline nagu oled alati unistanud.

Põõsaste istutamine

Põõsad lisavad aiale juurde elulisust ning värvust. Korralikult istutatud põõsad võivad elada pikalt ning rahulikult. Kvaliteetne põõsaste istutamine saab alguse sellest, kust taimed soetada ning lõpetades taime ettevalmistusega. 

Istutamise juures on oluline tunda enda aeda ehk põõsaste istutamisel tuleb teada, kus kohas on varjulisem ala, kus on päikselisem. Põõsad ja põõsaspuud kasvavad kõige paremini just poolvarjuses kohas ning viljaka mullaga alal. Meeles tuleb pidada, et ka täiesti varjulistes oludes ei ole istutamine hea. Oluline on, et istik oleks noor, elujõuline ning terve.

Põõsaste istutamine

Haljastustööd saavad alguse planeerimisega. Põõsaste istutamisel tuleb meeles pidada, et juurestik ei tungi sügavale. Kogu protsess algab puhastamisega ehk eemaldad tuleb praht, kivid ja umbrohi. Lõpuks tuleb lisada istutuskohta väetist. 

Istustsaukude tegemisel tuleb planeerida põõsaste vaheliseks alaks 1,5 m. Parim aeg istutamiseks on kas varakevad või sügis (septemberi lõpp – oktoober).

Põõsaste istutamine

Istutamisel tuleb alustada augu kaevamisega. Augu mõõtmed peaksid olema laiuselt kolm korda istiku juurepalli läbimõõdust ning sügavus peaks olema kaks korda suurem, kui juurepalli kõrgus. 

Kaevates mulda tuleb see asetada augu servale, kuna hiljem tuleb see tagasi panna koos rammusema mullaga. Lisaks tuleb auku lisada vett. Nüüd kui taim on asetatud auku tuleb muld kinni tallata ning vaadata, et põõsas on otse.

Põõsaste istutamine

Kui istik on istutatud on oluline selle kastmine. Põõsa kasvamine on aeganõudev, kuid tasuv. Seega tuleb varuda kannatust.

Väetise lisamine pole vajalik paaril esimesel aastal, kui põõsa istutamine oli rammuele pinnasele. Kuid viljakande eas on see juba vajalik. Väetamine tuleb teha kevadeti. Lisaks sellele tuleb teha ka sügiseti väetamine, mis on oluline selleks, et aidata taimel valmistuda uueks aastaks.

Põõsaste istutamine